Company Details

Traborma

Firmanın Misyonu, yapay zeka tabanlı teknolojinin yaşamın her yerinde uygulama alanı bulmasına önderlik etmektir.

Bölgesel ve ekonomik farklılıkları ortadan kaldırarak, her birey için ayrı ayrı kişiselleştirilebilen hizmete kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamaktır.  Yapay zeka tabanlı bilişim teknolojilerini kullanarak, hayatımızı planlayabilecek, eksik kaldığımız yerlerde bize destek çıkabilecek, öğrenebilen sistemleri oluşturmak, mevcut klasik sistemleri bu teknolojiye taşımaktır.

Amaçları doğrultusunda, farklı disiplinleri bir araya toplayarak, ekip çalışmasına yönlendirmek, araştırma odaklı, yenilikçi ve uygulama alanlarına yönelik ekiplerle tüm insanların yaşam kalitelerini en üst seviyeye çıkarmaktır.

Vizyonu, Evrensel Kriterlere uygun olmak üzere, tüm dünya insanları için konforlu yaşam hedefimizi gerçekleştirmektir. Etki alanımız tüm insanlar olduğundan, saygın, ilkeli,  alanında uzman, dinamik kadrosu ile etik kurallara uygun hareket etmektedir.

HASTANELER İÇİN YAPAY ZEKA TABANLI AKILLI RANDEVU SİSTEMİ

Sağlık sektörü için oluşturulan sistem Çeviri, Akıllı Teknoloji ve Sosyal Sorumluluk ile dikkat çekiyor. Sistem, okuma yazma bilmeyen, görme-işitme engelli veya farklı dillerde konuşan doktorlar ile hastalar arasında iletişim sağlar. Sistem kullanıcıya özel sorgulama yapan ve karar verebilen akıllı bir sistemdir. Sağlık kurumları evrensel hizmet kuruluşlardır. Bu nedenle sağlık kurumu, cinsiyet, yaş, sosyal sınıf, vb gibi özellikleri ne olursa olsun herkese hizmet etmek zorundadır. Sağlık sektöründe herkesin doğru polikliniğe gitmesi önemlidir. Sistemin amacı buna hizmet etmektir.

Sistem herhangi bir kişinin dil ne olursa olsun iletişim sağlayabilmektedir. Sistem, hasta şikayetlerini doktorun diline çevirir. Böylece, doktor sadece fiziki muayene yapar. Sistem klasik diller için çalışmasının yanında işitme engelliler için işaret dili ile çalışmaktadır. Yukarıda olduğu gibi, işaret dilini doktorun diline çevirir. Sistem herkes için kullanım kolaylığı sağlar. İkinci önemli adım, doğru kliniğe doğru hastayı yönlendirmektir. Bu aşamada, sistem yapay zeka teknolojisi ile çalışır.

 

 

TEL:0507 427 0961

       0533 474 76 45

E-MAİL:SkNXSzjRia9BpNuMdqlYkNPiw1KivA==