Firma Detayları

KETEN YAZILIM

1996’dan bu yana Yazılım ve  Otomasyon alanlarında yaptığı çalışmaların ardından, 2016 yılında yeni nesil Pidion MT-360 Ödeme Kaydedici Cihazları GMP3 Protokolü ile bilgisayarlarla haberleştirerek Mersin Teknopark bünyesine katılmıştır. Maliye Bakanlığı’nın Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar Kanunu’na uygun olarak düzenlenmiş TÜBİTAK onaylı KETEN-POS Peşin Satış uygulamaSI ve KETEN-POS Arka Ofis uygulamaSI yeni açılan bu pazarın öncülerindendir. Perakende yönetim çözümleri dışında, PTS (Plaka Tanıma Sistemleri) ve Topraksız Tarım Sera Otomasyonu gibi birçok alanda AR-GE çalışmalarında bulunmuştur.

Topraksız Tarım sektöründe büyük bir gelişim içerisinde olan ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda  elektronik ve yazılımı birleştirerek Hobi Sera Otomasyonu projesini geliştiren firma, tarımla uğraşmak isteyen amatör ya da profesyonel herkese özel çözümler sunabilmektedir.

Hemen herkesin kendi evinde mini bir hobi sera kurabilmesini amaçlayan bu projenin en büyük özelliği sistemin mini bilgisayarla kontrol edilmesi  (ısı, nem, ışık, sulama, gübreleme, PH, EC), ürünlerin nerdeyse insan eli değmeden yetiştirilebilmesi ve yüksek kalitede ürün elde edilebilmesidir. 

Firma, AR-GE çalışmaları arasında birçok sektörde de kullanılan PH ve EC  Metre(Electrical conductivity meter) sensör çalışmaları da mevcuttur.

 

 

 

Adres : Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Teknopark yerleşkesi 1. Kat B-106 Mersin

Tel : (543) 797 33 89 – (324) 625 22 22

E Posta : g7IHBSagPhfmFk+KQFGS9S3Mj2J36dCPVaA=

Web : www.ketenyazilim.com