Firma Detayları

HOTEP

Hotep Arge 2016 yılında Mersin Teknopark bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır. Ana faaliyet konusu mekanik kol saati mekanizması geliştirilmesidir. Bunun ile beraber ileri teknoloji ve yüksek hassasiyet gerektiren küçük ölçekli makinelerin ve aletlerin imalatında bilgi birikimi oluşturmak ve kalifiye elaman yetiştirmek diğer önemli çalışma alanları olarak sayılabilir. Bu bilgi birikimi yalnızca mekanik saat imalatında değil bunun ile beraber tıbbi cihazlar, optik cihazlar, fotoğraf makineleri, hassas ölçüm cihazları gibi ileri teknoloji ürünlerin imalatında da kullanılabilecektir.

Türkiye'de üretimi daha önce gerçekleştirilmemiş olan mekanik kol saati mekanizması ve bu mekanizmanın kullanılacağı kol saatinin tasarımı ve geliştirilmesi. Bu proje süresince 5 farklı mekanizma komplikasyonu ve bu komplikasyonların kullanıldığı saatler geliştirilip prototipiler üretilecektir. Mekanizma komplikasyonları aşağıda listelenmiştir.

  • Klasik Komplikasyon: Saati ve dakikayı gösteren komplikasyon.
  • Gün Tarih Komplikasyonu: Saati, dakikayı, haftanın hangi günü olduğu ve ayın kaçı olduğunu gösteren komplikasyon.
  • Dünya Zamanları Komplikasyonu: Saati ve dakikayı göstermenin yanında yolculuk edilen ülkenin saatine göre hızlı ayarlama yapmayı sağlayan, aynı anda iki saat dilimini gösteren komplikasyon.
  • Tourbillon: Saatin dönen parçalarının yer çekiminden daha az etkilenmesini sağlayarak saatin hassasiyetinin artmasını sağlayan mekanizmadır.
  • Güç Göstergesi: Saati, dakikayı ve kalan güç rezervini gösteren komplikasyon.
 
 

Web Sitesi: www.hotep.com.tr

E-mail: info@hotep.com.tr

Tel: +90 850 303 83 23

Cep: +90 542 447 15 43

Adres: Çiftlikköy Mah. Mersin Üniversitesi Kampus Alanı Teknopark Binası B05

Yenişehir / Mersin