Firma Detayları

İnovamer Bilişim

İnovamer Bilişim Teknolojileri Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının Tekno girişim Sermayesi desteğini alarak Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesinde kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Kurmuş olduğu Ar-Ge mühendisliği sayesinde, tarım makinelerini elektronik ve bilgisayar ile birleştirerek kısa zamanda oldukça uzun bir yol kat etmiş olup Türkiye’nin ürün yelpazesine çok önemli makineler katmıştır.Biz renk ayırma makinesi ile arpa, buğday, mısır vb. soyma makinesi üretiyoruz.

ZEYTİN RENK AYIRMA MAKİNESİ 

Renk ayırma teknolojisine hoş geldiniz. Bu renk ayırmak için gelişmiş teknoloji ile tasarlanmış bir renk ayırma makinesidir. Bu makine ile boyutları 1 cm ile 5 cm olan her ürünü renklerine göre ayırabilirsiniz. ( Fındık, fıstık, zeytin, taş, bilye vb... ) Ürünümüz tamamıyla yerli üretimidir. Bundan dolayı yurt dışından alacağınız renk ayırma makinelerinden çok daha ucuza aynı kaliteyi satın alabilirsiniz.

zeytin-150x150fındık inovamerbuğday inovamer

 

Bu makine İnovamer Bilişim Teknolojileri ile Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının Teknogirişim Sermayesi desteğini alarak Mersin Üniversitesi Teknopark bünyesinde kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Yapmış olduğu Ar-Ge mühendisiği ile tarım makinelerini elektronik ve bilgisayar ile birleştirerek Türkiye’nin tarım makinelerine çok önemli katkılar sağlamıştır. Bu teknoloji Akdeniz ülkelerinde zeytin renk ayırma makinesi olarak kullanılmaktadır.

Zeytin renk ayırma makinesi olmadan elle zeytin ayırmanı maliyeti oldukça fazladır. Zeytin renk seçme makinesi ile artık bu maliyetler minimize edilmiştir.

olive colour sorting machine

Zeytin  Renk Seçme Makinesi İşleyişi

Hasat sonrası toplanan zeytin taşıma bandı ile taşınır. Ürün taşıma bandı üzerinden boşluğa bırakılır. Ürün boşluktan aşağı doğru düşerken önce selektörlerin önünden geçer. Selektörlerden çıkan ışınlar ürüne çarpar ve geri döner. Böylelikle ürünün renk yoğunluğu tespit edilir. ( % 'de kaçı siyah % 'de kaçı yeşil ). Bu tespit bize mükemmel bir seçim sağlar. Plc sistemine % 'de kaç yoğunluktaki zeytini ayırmak istediğimizi gireriz ve ürün selektörlerden geçip renk yoğunluğu tespit edildikten sonra hava tabancaları izasına gelir. Sisteme girmiş olduğumuz zeytini hava tabancaları vurarak ayırmak istediğimiz renk yoğunluğuna göre ayırır.Örneğin zeytin renk ayırma makinesi ile yeşil renk yoğunluğu % 55 'ten fazla olan zeytini ayırmak isteyelim. Plc sistemine bu oranı giriyoruz. Zeytin renk ayırma makinesi % 55' ten fazla yeşil zeytinleri ayırıyor. Aşağıdaki videoda bunu görebiliriz.

Örneğin zeytin renk seçme makinesi ile % 100 siyah ve yeşil zeytini ayırmak istedik.

SOYMA SİSTEMLERİ

Aşurelik buğday, Arpa, Yulaf ve Mısır gibi tahıl ürünlerinin merkez kaç kuvveti sayesinde özel geliştirilen zımpara taşına çarpması sonucunda üzerindeki zarının alınması işlemidir.

Corn-Peeling-Machine-1

RENK AYIRMA MAKİNESİ

Renk ayırma teknolojisine hoş geldiniz. Bu renk ayırmak için gelişmiş teknoloji ile tasarlanmış bir renk ayırma makinesidir. Bu makine ile tahılı renklerine göre ayırabilir , yurt dışından alacağınız renk ayırma makinelerinden çok daha ucuza aynı kaliteyi satın alabilirsiniz.

Renk Ayırma MakinesiMakinenin Avantajları

 • CCD kamera ile DCS motor algoritmasının kombinasyonu ile hızlı veri işleme kabiliyetine sahiptir. 
 • DALSA sensörler sayesinde benzer renkteki bozuklukları sınıflandırabilme özelliğine sahiptir. 
 • Birçok hububatı renk kusuruna göre ayrıştırabilmektedir. 
 • Besleme, sensorler aracılığı ile kanallara düzenli olarak salınımı sağlanır. 
 • EMBEDDED kontrol kart sayesinde birbirini kontrol eden ve doğrulayan özel yazılımla desteklenen sisteme sahiptir. 
 • Makina üzerinde parlak LED ekran bulunmaktadır.
 • Bir ejektörün düşük güçle saniyede 1000 defa üfleme yeteneği ile onun ömrünü uzatan düşük sıcaklıkla ve düşük sesle çalışıyor olması.
 • Işıklandırmayı en iyi şekilde kullanmak için ölçümleme yeteneği 
 • 2 yollu hataları en aza indiren gömülü haberleşme sistemi 
 •  En iyi ayrıştırmayı yaptıran ve kanallarda eşit miktarda kaliteli ayrıştırmayı yapabilen ayarlanabilir sensör diyagramı 
 • Ön ve arka kameraların tetiklemesiyle eş zamanlı iki çeşit üfleme kullanan yüksek performanslı 2048 Piksel CCD sensorler vasıtasıyla kusursuz ayrıştırma özelliği 
 • Hata boyutu 0.14 mm ye indirebilme yeteneğinin olması 
 • Kolay anlaşılır kullanıcı arayüzü.
 • Standartlar doğrultusunda uygun bir ayrıştırma, atıkta minumum iyi ürün, çeşitli ürün seçenekleri ve operatör için kolay kullanım özelliğine sahip bir makinadır. Emsal makinelerden bizi farklı kılan, performans ve maaliyet avantajı ile sizlere daha az maaliyetli ve yüksek performans kazandıran bir ürün sunmaktır.
 
Pirinç renk ayırma makinesi, plastik renk ayırma makinesi, buğday renk ayırma makinesi, mercimek renk ayırma makinesi, çay renk ayırma makinesi, fıstık renk ayırma makinesi, susam renk seçme makinesi, nohut renk ayırma makinesi, fasulye renk ayırma makinesi, tahıl renk ayırma makinesi, kaju renk ayırma makinesi, arpa renk ayırma makinesi, yulaf renk ayırma makinesi, mısır renk seçme makinesi, kahve renk ayırma makinesi, badem renk ayırma makinesi, cam renk ayırma makinesi, taş renk ayırma makinesi, color sorter, çekirdek renk ayırma makinesi, sarımsak renk ayırma makinesi, kum renk seçme makinesi...
 

Daha fazla bilgi için lütfen satış temsilcimizle kontak kurun...

www.inovamer.com.tr

www.selectionmachines.com