Firma Detayları

Mesam

MESAM (Mersin Solunum Araştırmaları Merkezi), Mersin Üniversitesi Çiflikköy yerleşkesindeki TEKNOPARK binası içinde yer alan ve 2009 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Sibel Naycı tarafından kurulmuş bir firmadır.

Firmamız kurulduğundan bu güne başta astım ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) gibi solunum hastalıklarının tedavisinde kullanılabilecek yeni ilaçların geliştirilmesi ile ilgili çok sayıda uluslararası ilaç klinik araştırma projelerine katılarak insanlarda klinik AR-GE deneyleri yapmış ve bu alanda bilimsel katkılar sunmuştur.

MESAM, önemli uluslararası araştırma-geliştirme merkezleri ile olan bağlantıları sayesinde solunum sağlığı sektörüne yeni ürünler ve yenilikçi tedavi alternatifleri sunmayı hedefleyen çeşitli uluslararası ilaç klinik araştırma projelerine Türkiye’den bir merkez olarak katılmayı ilke edinmiştir.

Bu ilke doğrultusunda, MESAM uluslararası araştırma-geliştirme projeleri sonucunda geliştirilen yenilikçi ürünlerin gerek dünyada gerek Türkiye’de ruhsatlandırılması ve pazara verilmesi konularında Türkiye-Mersin’den katkı sunmayı amaçlamaktadır.

 

TEL: 0324 337 43 00 /1148

E-MAİL:pnlATot1PHVZuP7FXNlmuVEmrQ==